Rally-Toko ratatreenit AVO-VOI

Tämä kurssi on tarkoitettu koirakoille, joilla on jo kokemusta Rally-Tokosta lajina. Kurssilla tehdään ratatreenejä. Jokaisella kurssikerralla on uusi rata. Radoilla on kylttejä alokasluokasta voittajaluokkaan. Ratojen taso on siis avoimen- ja voittajaluokan tasossa. Kurssitunneilla keskitytään rataan tutustumiseen ja ratasuoritukseen.

Koirakon ei tarvitse osata tehdä “puhdasta” koesuoritusta, mutta aikaisempaa treenitaustaa lajista tulee olla. Koiran tulee myös pystyä keskittymään ohjaajaansa, vaikka hallissa on muita koirakoita.

Kurssi kokoontuu peräkkäisinä viikkoina maanantaisin klo 20:00 Hokkashallissa. Kurssi sisältään kahdeksan koulutuskertaa. Kurssin päivämäärät ovat 26.10.-14.12.

 

Kurssin kouluttajana toimii Teija Viljanmaa-Petjala.

 

Hinta: 168,00€ | Varausmaksu:Koulutuskerrat: 8x45min

Varastossa

Lisätietoja

Muistilista kurssille osallistuvalle

Yksi kurssikerta on 45min.

Kurssilla tulee olla vähintään kolme ilmoittautunutta, jotta kurssi toteutetaan

Ilmoittautuminen kurssille on sitova

Muistathan ulkoiluttaa koirasi ennen kurssille tuloa.

Kiitos kun korjaat koirasi tekemät jätökset Seppälän alueelta.

Sairasta koiraa ei saa tuoda koulutuksiin.

Kurssille osallistuvalla koiralla tulee olla Suomen kennelliiton säädösten mukaiset rokotukset kunnossa koko kurssin ajan.

Koiran ja/tai ohjaajan poissaolojen vuoksi emme hyvitä rahoja takaisin kurssikerroista, emmekä tarjoa korvaavia kurssikertoja.

Ota kursseille mukaan reilusti pienikokoisia maistuvia makupaloja ja/tai koirasi lempileluja.

Hokkashallissa on 20€ sottapyttysakko, joten huolehdithan että koirasi ei tee sinne tarpeitaan. Jos epäilet koirasi sisäsiisteyttä hallissa, niin voit käyttää koirallasi juoksuhousuja/urossuojaa.